Іллінецький ліцей №3 - Про школу

Про школу

 

Іллінецький ліцей №3 має славну історію.

   На території с. Джупинівка, на лівому березі р.Соб у 1871р.була збудована княгинею Санданато-Демидовою церковно-приходсь-ка школа. Починаючи з 1917 року школа декілька разів міняла місце знаходження, навіть села: то була розміщена на території с.Джупинівка, то с. Морозівка, але носила назву Джупинівська, декілька разів навчальний заклад реорганізовували. У роки фашистської окупації школа не працювала. Після звільнення району  було відновлено навчання. У 1944 - 1945рр. школа називалась семирічною. У ній навчалось 425 учнів. Видатною подією  був перший випуск семикласників  в 1947-48 н.р. У 1952 - 1953 н.р школа стала середньою. З переходом до політехнічного навчання у 1953р.  створено учнівську виробничу бригаду, одну з перших в Україні. З 1977р. школа знову  восьмирічна.

Першого грудня 1986р. навчальний заклад переіменовано  в Іллінецьку загальноосвітню школу №3.,  яка була розміщена на тери-торії с. Морозівка у старому аварійному приміщені.

 З червня 1997 по серпень цього ж року методом толоки, силами міських організацій, працівників школи перебудовано приміщен-ня гуртожитку " Агромашу", добудовано частину будівлі  та прис-тосовано до навчального приміщення. У цьому ж році школу ре-організовано в І-ІІІ ступенів .       

   Сьогодні Іллінецька  загальноосвітня школа  І-ІІІ ст. №3- це сучасний, конкурентоспроможний  навчальний заклад, який надає якісні освітні послуги. Створено стійкий позитивний імідж навчального закладу  на районному та обласному рівнях .

   У школі здобувають освіту  222 учні, яких навчає 24 педагоги.

звання “старший учитель” -  11

звання «Відмінник освіти України»-3

“спеціаліст вищої категорії” - 15

“спеціаліст першої категорії” - 4

“спеціаліст другої категорії” - 4

спеціаліст” – 1

 

 Це розумні, амбітні, високоерудовані, працелюбні, закохані у свою професію люди, які  своєю працею доводять уже вдруге ,за останні 5 років, що вони- найкращі. У 2018 та 2019 роках портрет педколективу школи прикрашав Районну галерею пошани.

 

Людина  ХХІ ст. – це людина, що постійно навчається. Людина, для якої здобуття  знань стає сутнісною рисою способу життя.  Таку людину повинна сформувати школа, створити мотивацію успіху, дати можливість кожному учневі відчути себе комфортно в стінах навчального закладу, розкрити і розвинути його творчу індивідуальність,

Саме тому науково-методичною темою школи  є

    «Використання інноваційних технологій для формування життєвих компетентностей учнів».

Девізом навчального закладу є слова: «Від успіхів у школі до успіхів у житті», а тому одним із пріоритетних напрямків діяльності  школи є робота  з обдарованими учнями. Упродовж останніх років маємо високі досягнення, про це свідчать результати Всеукраїнських предметних олімпіад і конкурсів:

2017/2018 н.р.   3 призові місця у ІІІ етапі , з них 2 перших . 46 призових місць у ІІ  етапі. У поточному 2018/2019 н.р. маємо такі здобутки: 1 призове місце у ІV етапі, 3 призові місця у ІІІ етапі, з них одне перше, 49 - у ІІ етапі.

2019/2020н.р.маємо такі здобутки: 21

  Серед наших випускників є ті, що  складають ЗНО на 195 і більше балів з української мови і літератури , історії України. У рейтингу шкіл Вінницької області зі складання ЗНО у 2018 році наш навчальний заклад  посів 42 місце із 460 навчальних закладів. У 2017/2018 н.р. маємо 3 золотих медалісти із 10  випускників школи.

   Невіддільною частиною навчальної діяльності є виховна та позакласна робота. Система виховної роботи школи  спрямована на створення умов для розвитку і самореалізації особистості кожного учня. Серцевиною виховного процесу є особистість: її нахили, здібності, потреби, інтереси, соціальний досвід, характер. А результатом цієї діяльності є створення сучасної моделі випускника- людини , готової до самоосвіти, самовизначення та самореалізації у дорослому житті. Пріоритетними напрямками в організації виховної роботи є національно- патріотичне та естетичне виховання, тому що сучасний навчальний заклад має стати осередком виховання справжньої духовності, виховання людини, що характеризується високою емоційно- естетичною культурою. Ми формуємо в учнів цілісну художню картину світу. Відчуття причетності до національної культури через співучасть у мистецькому житті. Мистецтво має унікальні можливості впливу на людину, тому художньо- естетичне виховання- універсальний засіб особистісного розвитку школярів.

Ми віримо в те, що краса врятує світ.

Позакласна робота- це багатовекторна складова навчально- виховного процесу, яка у нашій школі проводиться в позаурочний час під час роботи гуртків. Окрім предметних у навчальному закладі працюють такі гуртки: військово- патріотичний, вокальний, образотворчого мистецтва, «Чарівна намистинка», «Паперові фантазії».

І як результат позакласної роботи маємо також високі досягнення в обласних творчих конкурсах і фестивалях:

 ІІІ м. в обласному Тижні народознавства «Любіть Україну, вишневу свою» у номінації «Українська садиба на Поділлі". У обласному фестивалі учнівської творчості «Зіркова мрія», у 2019 році учні нашої школи посіли призові місця  та нагороджені дипломами  І та ІІ ступенів у номінаціях «Солісти- вокалісти» та «Виразне читання»

Команда школи неодноразово посідала  призові місця у міських конкурсах та фестивалях «Молодь обирає здоровя»,  ДЮП, дитячо- юнацькій  грі «Сокіл-Джура». Маємо хороші здобутки і в спорті. У спартакіаді, яка включає такі види спорту як великий футбол, настільний теніс, стрітбол,  змагання з футзалу, легка атлетика, команда школи посіла ІІ місце серед міських шкіл. Команда дівчат  здобула  І м.у міських змаганнях з  малого футболу.

Наші учні є призерами творчих конкурсів, організованих Іллінецькою міською радою «Молода людина року» у номінації «Самоврядування», конкурсі есе «Мрії не працюють, якщо не працюєш ти», конкурсі фоторобіт «В об’єктиві рідна громада». Маємо переможців в обласному турі творчих робіт з англійської мови.

 

      У 2018 році в Україні стартувала освітня реформа, і наш навчальний заклад не стоїть осторонь цих важливих державницьких справ. З 1 вересня 2018 року 28 першачків розпочали навчання за програмою НУШ. Тут до їхньої думки прислухаються, вчать критично мислити, не боятися висловлювати  думку. Діти навчаються  у грі та інших  видах діяльності. І основна увага спрямована на розвиток компетентностей, виховання відповідальних, активних, підприємливих громадян. Це школа співпраці і взаєморозуміння.

Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази школи- це також наш пріоритет. Для покращення м/т  оснащення навчального закладу здебільшого залучаються кошти батьків і меценатів, з якими налагоджені контакти.

Допомагають у вирішенні цих проблем міська рада та держава. У 2017 році   Кабміном виділено кошти на придбання мультимедійного комплексу, нових парт та музичного обладнання, за кошти місцевого бюджету закуплено парти, ТВ-панель, центр друку , дидактичні матеріали для обладнання класної кімнати першокласникам.

Колектив школи не стоїть осторонь освітніх реформ, які передбачають велику кількість змін у всій системі. Однією із вимог щодо впровадження проекту «Нова українська школа»  є створення нового освітнього простору, який є невіддільною частиною оновлення української школи. Ми до цього йшли не один рік, і на  сьогодні  маємо сучасний навчальний заклад, у якому в усіх класних кімнатах  зроблений ремонт європейського типу, всі класи оснащені комп’ютерною технікою, ТВ- панелями, що дає можливість проводити уроки на високому методичному рівні. Маємо сучасні дошки, закуплено меблі, проведена реконструкція парт, придбано нові. У школі поновлено основні стенди, створений зал національно-патріотичного виховання.  Більшість із перерахованого вище зроблено за рахунок позабюджетних коштів. Так, сьогодні  нв процес неможливий без використання ІКТ та інших новацій, але, без сумніву, головну скрипку  у цьому процесі відіграє особистість учителя. Колектив нашої школи- це колектив професіоналів, майстрів своєї справи.

   Але найбільшим досягненням навчального закладу  є наші випускники, які успішно підкорюють вершини кращих ЗВО України та Європи , стають першокласними спеціалістами в різних галузях. За роки свого існування навчальний заклад  дав путівку в життя близько 10 тисячам вихованців, які прославляють  заклад в Україні та за її межами.