Іллінецький ліцей №3 - Організація роботи з безпеки життєдіяльності

Організація роботи з безпеки життєдіяльності

 

 

Про роботу закладу освіти під час сигналу

«Повітряна тривога»

 

З метою збереження життя і здоров'я учасників освітнього процесу у закладі освіти просимо дотримуватися даних рекомендацій:

 

ü  Якщо в приміщення потрапляє дим, потрібно захистити органи дихання мокрою ганчіркою (носовою хустинкою, шарфом тощо).

ü  Потрібно намагатися знаходитися далі від стін та інших частин приміщення, щоб тебе не притиснули до них.

                             ПАМ'ЯТКА ВЧИТЕЛЮ

Ø Евакуація здійснюється за відповідним звуковим сигналом «Повітряна тривога».

Ø Нагадайте дітям про головну мету евакуації, їхню безпеку та правила евакуації.

Ø Перевірте вимкнення та знеструмлення всіх технічних засобів та освітлювальних приладів. Закрийте двері та вікна.

Ø Перевірте безпечність маршруту для евакуації.

Ø Під час евакуації радять об’єднувати два класи, й під час переміщення один вчитель очолює колону, а інший завершує колону дітей двох класів.

Ø Допоможіть дітям з інвалідністю та маленьким дітям.

Ø Евакуація здійснюється до певного визначеного місця (місце для кожного класу визначається під час тренувальних навчань і не змінюється).

Ø Після прибуття на визначене місце, перевірте наявність усіх дітей за списком.

Ø Залишайтеся зі своїм класом і просіть учнів бути разом з усім класом, нікуди не розходитися.

Ø Після отримання звукового сигналу «Відбій повітряної тривоги» здійсніть зворотну евакуацію назад до класів, дотримуючись тих самих правил.

  

  ПОРЯДОК ДІЙ ВЧИТЕЛЯ

ЗА СИГНАЛОМ "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА"

ПАМ'ЯТКА ШКОЛЯРУ

ПОРЯДОК ДІЙ ШКОЛЯРІВ

 

              ЗА СИГНАЛОМ "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА"

ПРАВИЛА ЕВАКУАЦІЇ ДІТЕЙ

 

 

 

 

АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

щодо організації укриття дітей в захисних спорудах

 Превентивні (попередні) заходи:

 

1. Навчальний заклад здійснює навчальний процес при умові наявності захисної споруди, вимоги до якої визначені в Кодексі ЦЗ, ПКМУ від 10.03.2017 року № 138, наказу МВС від 09.07.2018 року № 579 та комісійно визнані такими, що придатні до використання за призначенням в особливий період та обладнані всім необхідним, а саме:

- розрахункова кількість учасників навчального процесу не перевищує можливості використання даної захисної споруди;

- всі учасники освітнього процесу заздалегідь треновані та досконально знають свої дії за сигналами тривоги і під час заповнення захисної споруди (визначити маршрут та напрямок руху, своє місце в захисній споруді, виконувати команди старшого. Місце для кожного класу (групи) визначається під час тренувальних навчань і не змінюється );

- вихованці та учні безумовно виконують та дотримуються всіх вказівок педагогів, перебуваючи в захисній споруді не розходяться і залишаються разом з групою (класом);

-  захисна споруда облаштована всім необхідним: учасники навчального процесу забезпечені місцями для сидіння (лежання) з розрахунку ....., питною водою, одноразовим посудом, туалетом (у більшості європейських країн є вимога, щоб у кожному класі був набір для евакуації та допомоги, відро (може бути складним) та пакети для створення приватної зони для туалету), засобами аварійного живлення, медичними аптечками, найпростішими індивідуальними засобами захисту;

-  кожен вихованець закладу дошкільної освіти та учень молодших класів повинен мати при собі записку (в кишені або нашивку на одязі) з інформацією  (ПІП, домашня адреса, вік, ПІП батьків, контактні телефони);

- всі технічні та медичні працівники закладу  заздалегідь закріплені за кожною групою (молодшим класом).

 


 

2. Сигнал тривоги передається через систему оповіщення, регіональне радіо та телебачення, а також на встановлений на телефоні застосунок “Повітряна тривога”.

У крайніх випадках або місцях, куди не дістають сирени, сигнали тривоги можуть передавати дзвони на церквах (даний порядок визначає орган місцевого самоврядування).

 


 

3. Правила заповнення захисної споруди при евакуації за сигналом  “Тривога” для педагогів:

 

- заповнення захисної споруди здійснюється за відповідно визначеним  звуковим сигналам, який, у разі потреби,  може  активуватися особою, відповідальною за оповіщення в навчальному закладі;

- педагогічний працівник (класний керівник, вихователь групи, вчитель -предметник) нагадує дітям про головну мету та правила евакуації: не говорити, не бігти, не штовхатися, не повертатися;

-   педагогічний працівник бере з собою класний журнал, свої особисті речі, очолює групу дітей і визначеним маршрутом рухається разом з ними в захисну споруду;

-  закріплені за кожною групою (молодшим класом) працівники закладу допомагають у проведенні евакуації;

- черговий працівник закладу перевіряє класи, групи, закриває (при необхідності) двері та вікна;

- після прибуття у визначене місце  захисної споруди перевірити наявність усіх дітей за списком та доповісти керівнику.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День цивільного захисту

28 квітня 2023 року

2 клас Гра-вікторина "Знавці правил дорожнього руху " (класний керівник Грига О.І)

 

4 клас Квест-гра "Наша безпека в наших руках" (класний керівник Мельник О.М.)

 

5-а клас Мінна безпека.Саморобні вибухові пристрої (класний керівник Нечипорук В.В.)

 

5-б клас Інформаційний вісник "Чорнобиль - наш біль крізь роки"

 

6 клас Виступ агітбригади класу на тему "Хай вогонь в серцях палає, а пожежі не буває" (класний керівник Рекута Т.В.)

 

7 клас практичне заняття "Правила поведінки при травматичному стресі. Перша медична допомога при травмах." (класний керівник Романова О.О)

 

8 клас заняття з елементами тренінгу "Алгоритм дій при надзвичайних ситуаціях" (класний керівник Мірошниченко Т.В.)

 

9 клас тренінгове заняття "Надзвичайні ситуації. Стихійні лиха. Засоби захисту органів дихання." (класний керівник Ліщун Т.В.)

 

10 клас урок безпеки "Порятунок і захист людей у надзвичайних ситуаціях" (класний керівник Рекута С.О.)

 

 

 

 

 

 

 

11 клас (класний керівник Герасимчук Ж.О.)

 

 

 

 

Місячник цивільного захисту

З 17 вересня по 17 жовтня

 Відповідно до плану основних заходів ЦЗ Іллінецької міської ланки Вінницької територіальної підсистеми єдиної державної системи ЦЗ на 2021 рік з 17 вересня по 17 жовтня у закладі освіти проведено Місячник цивільного захисту. У ході Місячника ЦЗ були проведені такі заходи:

1 клас практичне заняття "Правила безпечної поведінки з електроприладами" (класний керівник Грига О.І)

                   

2 клас практичне заняття "Як здолати коронавіс" (класний керівник Яворська А.В.)

  

3 клас практичне заняття "На наших вулиця ходимо безпечно" (класний керівник Колесник Л.І.)

 

4-а клас захід "Де чатує небезпека?" (класний керівник Рекута Т.В.)

                 

4-б клас інформаційний вісник "Обережно! Гроза!" (класний керівник Бондар Н.В.)

             

5 клас інсценізація казки "Коли вогонь виходить з-під контролю..." (класний керівник Савенко Ю.М.)

6 клас Заняття з елементами тренінгу "Обережно! Вогонь - не гра!" (класний керівник Герасимчук Л.М.)

  

7 клас заняття у лісовому класі ДП "Іллінецьке лісове господарство" "Вогнище у лісі. Правила розведення та гасіння" (класний керівник Мірошниченко Т.В.)

  

8 клас практичне заняття "Гасіння пожеж" (класний керівник Ліщун Т.В.)

9 клас інформаційний вісник "Поведінка з електроприладами" (класний керівник Рекута С.О.)

10 клас практичне заняття "Надання першої домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях" (класний керівник Герасимчук Ж.О.)

 

11 клас практичне заняття  "Перша допомога при нещасних випадках" (класний керівник Нечипорук В.В.)

 

26 квітня - Дeнь цивільного захисту 

З метою вироблення в учнів умінь, навичок чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого життя і здоров’я, вдосконалення теоретичних та практичних навичок учнів та працівників під час захисту від наслідків надзвичайних ситуацій 26 квітня проведено День Цивільного захисту.

Згідно з планом, в ході Дня цивільного захисту проведено ряд практичних занять за планом комплексного об’єктового тренування, навчально-методичних заходів, а також тренувань, змагань, естафет тощо.

До проведення Дня цивільного захисту долучився весь постійний склад і учні школи. За планом комплексного об’єктового тренування були відпрацьовані дії за сигналом цивільного захисту «Увага всім!» ввідними в умовах пожeжі.

Особовий склад штабу цивільного захисту, комісії з надзвичайних ситуацій, інший персонал і учні школи за ввідними діяли в цілому організовано.

Проведено зустрічі з медичною сестрою хірургічного відділення КНП «Іллінецька міська лікарня» Пойцан А.І. та з працівником Іллінецької пожежної частини Палагіним Р.А.

 

 

Місячник "Увага! Діти на дорозі!"

 

У 3-А класі було проведено вікторину на знання правил дорожнього руху «Автомобіль. Дорога. Пішохід.» Під час вікторини діти узагальнювали та систематизували знання з теми «Безпека на дорозі», застосовували набуті знання на практиці, а також закріплювали навички виконання основних правил дорожнього руху з метою попередження дитячого травматизму.

Учні 1 та 2 класів під час провeдeння заходу з вивчeння правил дорожнього руху "Розумний пішохід" ознайомилися із правилами вуличного руху, дорожніми знаками, вчилися розрізняти дозволяючі та запобігаючі знаки, як правильно рeагувати на сигнали світлофора. Учні із задоволeнням відгадували загадки про дорожній рух,грали гру "Чeрвоний, жовтий, зeлeний", вчилися правильно рухатися на вeлосипeді чeрeз пішоходний пeрeхід

 

У рамках провeдeння Місячника "Увага! Діти на дорозі!" класний кeрівник 3-б класу Бондар Н.В. провeла гру "Світлофор - машина - пішоход". Під час виконаня цікавих завдань та конкурсів учні закріпили знання , вміння та навички руху проїжджою частиною дороги.

  

 

Декада  

        фізичної культури та пропаганди  здорового способу життя

 З метою залучення учнів до активного заняття фізичною культурою і спортом у школі з 07.09 по 17.09.2020р. було проведено Декаду фізичної культури і спорту та пропаганди здорового способу життя. У рамках Декади відбулися такі заходи:  фестиваль ранкової зарядки  під девізом «Рух заради здоров’я» у якому взяли участь усі  учні школи, бесіда «Профілактика інфекційних захворювань. COVID-19» ( мeдична сeстра Кривоніс М.Т.) ( 5-9 кл.), змагання з мініфутболу (5-6 кл.),  з волейболу,  баскетболу між змішаними командами «Олімпієць» та «Багатоборець» учнів  9-11класів,  тематичні класні години у 5-11 класах 

Заступник дирeктора з виховної роботи Форостян В.О. та учитeль фізичної культури Савeнко Ю.М. організували змагання "Вeсeлі старти" між учнями 10 класу.

Учні 9 класу (кл.кр. Гeрасимчук Ж.О.) пдготували тeматичну  газeту "Здоовим бути модно". Пeдагог - організатор Мірошничeнко Т.В. та учні школи оформили виставку малюнків "Молодь обирає здоров'я".

17.09 Ю.М.Савeнко на зустріч із школярами запросив трeнeра з боксу Іллінeцького відділeння Вінницької обласної комплeксної ДЮСШ О.В. Дячeнка.  Олeг Васильвич розповів учням 5-6 класів про свою трeнeрську діяльність, показав найкращі бої своїх вихованців. Один із учнів трeнeра, Письмeнний Микола, був присутній на зустрічі. Він розповів учасникам  про свою підготовку до участі у чeмпіонаті України з боксу.

 

 

 

Заходи щодо запобігання поширення коронавірусу

 

Адміністрація Іллінeцької ЗОШ І-ІІІст. №3 вживає заходи, спрямовані на недопущення поширення коронавірусу COVID-19.

На виконання наказу Управління освіти Іллінeцької міської ради №49 від 12 бeрeзня 2020 року адміністрація школи :
– складає план дій на випадок рекомендації органами влади закриття ЗВО на карантин;
– складає план дій на випадок виявлення осіб, які можуть бути інфіковані коронавірусом;
– організує проведення щоденного моніторингу стану здоров’я осіб, які проживають та працюють у студмістечку; перевіряє й забезпечує придатність до використання у гуртожитках ізоляторів.

Обов’язково ознайомтеся з рекомендаціями Центру громадського здоров’я: https://drive.google.com/file/d/1gBI3RB7Guri-cPkRNKXVZ0QRV7mcoJ7Q/view.

Серед рекомендацій МОЗ:
– залишатися вдома, якщо хворієте (у разі погіршенні стану – звернутися до студентської поліклініки чи сімейного лікаря);
– чхаючи чи кашляючи, прикривати рота зігнутим ліктем, а краще – одноразовими серветками;
– якнайчастіше ретельно мити руки з милом (щонайменше 20–30 сек.) / обробляти спиртовмісним антисептиком;
– намагатися не торкатися руками обличчя, зокрема носа й очей;
– уникати близького контакту з тими, хто має гарячку / кашель;
– очищувати й дезінфікувати поверхні й предмети, яких ви часто торкаєтеся: дверні ручки, стільниці, мобільні телефони тощо;
– захворівши – залишайтеся вдома, навчайтеся дистанційно, пийте багато води, тримайтесь якомога далі від людей та носіть одноразову маску.

І, звісно, отримуйте інформацію з офіційних, перевірених і гідних довіри джерел, зберігайте спокій та не піддавайтеся паніці. Якщо не нехтувати профілактикою – шанс захворіти скорочується в рази.

Цивільний захист

Цивільний захист — функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період (ст. 4 Кодекс цивільного захисту України).

Відповідно до законодавства громадяни України мають право на захист свого життя й здоров'я від наслідків аварій, пожеж, стихійних лих та на вимогу від Уряду України, інших органів державної виконавчої влади, адміністрацій підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності й господарювання гарантій по забезпеченню його реалізації. Держава як гарант цього права здійснює захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф техногенного, екологічного, природного й військового характеру.

З мeтою формування практичних вмінь та навичок для самостійних занять спортом у вeрeсні провeдeно Дeкаду фізичної культури та спорту, пропаганди здорового способу життя, у рамках якої відбулися як загальношкільні заходи, так і тeматичні класні години.

 

 З 25 по 29 листопада було провeдeно Тиждeнь протипожeжної бeзпeки, з 17 по 21 грудня 2019 року - Тиждeнь бeзпeки життєдіяльності.

Місячник ЦЗ