Організація роботи з безпеки життєдіяльності
Про роботу закладу освіти під час сигналу
З метою збереження життя і здоров'я учасників освітнього процесу у закладі освіти просимо дотримуватися даних рекомендацій:
ü Якщо в приміщення потрапляє дим, потрібно захистити органи дихання мокрою ганчіркою (носовою хустинкою, шарфом тощо).
ü Потрібно намагатися знаходитися далі від стін та інших частин приміщення, щоб тебе не притиснули до них.
ПАМ'ЯТКА ВЧИТЕЛЮ
Ø Евакуація здійснюється за відповідним звуковим сигналом «Повітряна тривога».
Ø Нагадайте дітям про головну мету евакуації, їхню безпеку та правила евакуації.
Ø Перевірте вимкнення та знеструмлення всіх технічних засобів та освітлювальних приладів. Закрийте двері та вікна.
Ø Перевірте безпечність маршруту для евакуації.
Ø Під час евакуації радять об’єднувати два класи, й під час переміщення один вчитель очолює колону, а інший завершує колону дітей двох класів.
Ø Допоможіть дітям з інвалідністю та маленьким дітям.
Ø Евакуація здійснюється до певного визначеного місця (місце для кожного класу визначається під час тренувальних навчань і не змінюється).
Ø Після прибуття на визначене місце, перевірте наявність усіх дітей за списком.
Ø Залишайтеся зі своїм класом і просіть учнів бути разом з усім класом, нікуди не розходитися.
Ø Після отримання звукового сигналу «Відбій повітряної тривоги» здійсніть зворотну евакуацію назад до класів, дотримуючись тих самих правил.
ПОРЯДОК ДІЙ ВЧИТЕЛЯ
ЗА СИГНАЛОМ "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА"
ПАМ'ЯТКА ШКОЛЯРУ
ПОРЯДОК ДІЙ ШКОЛЯРІВ
ЗА СИГНАЛОМ "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА"
ПРАВИЛА ЕВАКУАЦІЇ ДІТЕЙ
АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
щодо організації укриття дітей в захисних спорудах
Превентивні (попередні) заходи:
1. Навчальний заклад здійснює навчальний процес при умові наявності захисної споруди, вимоги до якої визначені в Кодексі ЦЗ, ПКМУ від 10.03.2017 року № 138, наказу МВС від 09.07.2018 року № 579 та комісійно визнані такими, що придатні до використання за призначенням в особливий період та обладнані всім необхідним, а саме:
- розрахункова кількість учасників навчального процесу не перевищує можливості використання даної захисної споруди;
- всі учасники освітнього процесу заздалегідь треновані та досконально знають свої дії за сигналами тривоги і під час заповнення захисної споруди (визначити маршрут та напрямок руху, своє місце в захисній споруді, виконувати команди старшого. Місце для кожного класу (групи) визначається під час тренувальних навчань і не змінюється );
- вихованці та учні безумовно виконують та дотримуються всіх вказівок педагогів, перебуваючи в захисній споруді не розходяться і залишаються разом з групою (класом);
- захисна споруда облаштована всім необхідним: учасники навчального процесу забезпечені місцями для сидіння (лежання) з розрахунку ....., питною водою, одноразовим посудом, туалетом (у більшості європейських країн є вимога, щоб у кожному класі був набір для евакуації та допомоги, відро (може бути складним) та пакети для створення приватної зони для туалету), засобами аварійного живлення, медичними аптечками, найпростішими індивідуальними засобами захисту;
- кожен вихованець закладу дошкільної освіти та учень молодших класів повинен мати при собі записку (в кишені або нашивку на одязі) з інформацією (ПІП, домашня адреса, вік, ПІП батьків, контактні телефони);
- всі технічні та медичні працівники закладу заздалегідь закріплені за кожною групою (молодшим класом).
2. Сигнал тривоги передається через систему оповіщення, регіональне радіо та телебачення, а також на встановлений на телефоні застосунок “Повітряна тривога”.
У крайніх випадках або місцях, куди не дістають сирени, сигнали тривоги можуть передавати дзвони на церквах (даний порядок визначає орган місцевого самоврядування).
3. Правила заповнення захисної споруди при евакуації за сигналом “Тривога” для педагогів:
- заповнення захисної споруди здійснюється за відповідно визначеним звуковим сигналам, який, у разі потреби, може активуватися особою, відповідальною за оповіщення в навчальному закладі;
- педагогічний працівник (класний керівник, вихователь групи, вчитель -предметник) нагадує дітям про головну мету та правила евакуації: не говорити, не бігти, не штовхатися, не повертатися;
- педагогічний працівник бере з собою класний журнал, свої особисті речі, очолює групу дітей і визначеним маршрутом рухається разом з ними в захисну споруду;
- закріплені за кожною групою (молодшим класом) працівники закладу допомагають у проведенні евакуації;
- черговий працівник закладу перевіряє класи, групи, закриває (при необхідності) двері та вікна;
- після прибуття у визначене місце захисної споруди перевірити наявність усіх дітей за списком та доповісти керівнику.
День цивільного захисту
День цивільного захисту у Іллінецькому ліцеї №3
Безпека дітей завжди була пріоритетом сьогодення. Щоб навчити здобувачів освіти діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій , з метою формування здоров’язберігаючих компетентностей усіх учасників освітнього процесу 25 квітня 2025 року в ліцеї проведено День цивільного захисту.
Основними завданнями було визначено вдосконалення теоретичних знань , практичних умінь і навичок ліцеїстів щодо дій в умовах екстремальних ситуацій. День цивільного захисту був завершальним етапом щорічного вивчення предметів (інтегрованих курсів) соціальної і здоров’язбережувальної освітніх галузей (1-4, 5-7 класи), освітньої галузі «Здоров’я і фізична культура» (8-11 класи). У ході підготовки до Дня ЦЗ та під час заходів здійснено закріплення отриманих теоретичних знань про надзвичайні ситуації, їх причини, наслідки для людей і навколишнього середовища, обговорювались практичні дії з особистої безпеки і захисту учнів під час НС
Цивільний захист
Цивільний захист — функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період (ст. 4 Кодекс цивільного захисту України).
Відповідно до законодавства громадяни України мають право на захист свого життя й здоров'я від наслідків аварій, пожеж, стихійних лих та на вимогу від Уряду України, інших органів державної виконавчої влади, адміністрацій підприємств, установ й організацій незалежно від форм власності й господарювання гарантій по забезпеченню його реалізації. Держава як гарант цього права здійснює захист населення від небезпечних наслідків аварій і катастроф техногенного, екологічного, природного й військового характеру.
З мeтою формування практичних вмінь та навичок для самостійних занять спортом у вeрeсні провeдeно Дeкаду фізичної культури та спорту, пропаганди здорового способу життя, у рамках якої відбулися як загальношкільні заходи, так і тeматичні класні години.
З 25 по 29 листопада було провeдeно Тиждeнь протипожeжної бeзпeки, з 17 по 21 грудня 2019 року - Тиждeнь бeзпeки життєдіяльності.
- Основні завдання ЦЗ
- Пам'ятка з БЖ
- Тeроризм і цивільний захист
- Дії при аваріях на хімічно - нeбeзпeчних об'єктах
Місячник ЦЗ
Меню сайту
- Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти
- Планування роботи закладу освіти
- Педагогічний колектив
- Вибір електронних версій підручників
- Нормативно - правове забезпечення НУШ
- Організація методичної роботи
- Досягнення закладу освіти
- Робота з обдарованими учнями
- Пришкільний табір
- Організація виховної роботи
- Робота з батьками
- Організація роботи з безпеки життєдіяльності
- Кабінет соціального педагога
- Кабінет психолога
- Про ліцей
- Фотоальбом
- Корисні посилання
- Історія ліцею
- Розробки уроків
- Відеотека
- Готуємось до НМТ
- Прeдмeтні тижні
- Дистанційне навчання
- Заходи з організації освітнього процесу у період адаптивного карантину
- Мeтодичний тиждeнь
- Інклюзивна освіта
- Моніторинг якості освіти
- Внутрішня система якості освіти
- Організація харчування
- Підвищення кваліфікації
Контакти
Адреса: м. Іллінці, вул. Вільшанська 50-Г
Тел.(04345) 2-33-73:
Email:shkola3-iinc@ukr.net