Іллінецький ліцей №3 - Предметні тижні

Предметні тижні

Тиждень біології

         

ПЛАН

проведення Тижня біології

з 20.03 по 24.03.2023р.

 

№ з/п

Дата проведення

Тема заходів

Відповідальна

 

1

20.03

Мотиваційний плакат «Відродимо природу своїми руками» (8 клас)

Смальчук К.О.

2

21.03

Інформаційно-просвітницька п’ятихвилинка «Екологія води – екологія душі» (учні 5-Б класу)

Смальчук К.О.

3

22.03

Акція «День зустрічі птахів» (учні 5-х класів)

Смальчук К.О.

4

23.03

Флешмоб «Моя весна»

Смальчук К.О.

5

24.03

Зустріч з дитячим гінекологом «Ніжний вік. Як не наробити помилок» (учні 7 – 11 класів)

 

Смальчук К.О.

1. Мотиваційний плакат "Відродимо природу своїми руками"

2.Інформаційно-просвітницька п’ятихвилинка «Екологія води – екологія душі» (учні 5-Б класу та класний керіівник Смальчук К.О.)

Вода... Коли вона є, ми її не помічаємо...

Коли її немає, здається, зупиняється життя.

Чому? З давніх давен її обожнюють, про неї складають легенди, казки.

Цікаві факти про воду розповідали учні 5-б класу (класний керівник Смальчук Катерина Олександрівна) на інформаційній хвилинці

" Екологія води - екологія душі".

Учні знайомили глядачів з проблемами навколишнього середовища і зокрема водних ресурсів нашої планети, адже посадити дерево, розчистити джерельце - ось завдання кожної свідомої людини.

 

 

 

3. Акція «День зустрічі птахів» (учні 5-х класів)

Перші ласкаві промені сонця пригрівають землю, швидкі струмочки знову співають свої пісні, сповіщаючи про весну...

З далеких країв повертаються до своїх домівок наші пернаті друзі - шпаки, приносячи тепло на свої сильних крилах.

Учнівське лісництво " Відродження" в рамках акції "День зустрічі птахів " 21 березня вивісили шпаківні, які змайстрували зі своїми батьками.

Юним лісівникам допомагали і працівники Іллінецького лісового господарства: майстер лісу обх. №  2 Мусієнко Федір Васильович, помічник лісничого Іллінецького лісництва Станчук Зоя Іванівна та лісничий Макальондра Олександр Миколайович.

Ми віримо, що птахи на своїх крилах несуть не лише весну, а й у Велику Перемогу нашої Батьківщини.

 

 

 

 

4.Флешмоб «Моя весна»

 

5. Зустріч з дитячим гінекологом  Іриною Кравчук «Ніжний вік. Як не наробити помилок» (учні 7 – 11 класів)

Дитина має бути гармонійно та всестороньо розвинена. Цього вимагають сучасні умови життя.

Раніше були заборонені "незручні" теми ,але, як показує досвід, брак інформації негативно відбивається на суспільстві. Тож, прагнучи відійти від стереотипів, виховуємо нове покоління і будуємо нову українську школу.

У рамках Тижня біології учитель Смальчук К. О. запросила дитячого гінеколога Ірина Кравчук , яка провела бесіду із дівчатами на тему:" Ніжний вік. Як не наробити помилок."

Дітям подана інформація була цікава та пізнавальна.

 

Тиждень 

«Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське, в душі ми збережемо» 

Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себесвій час і Україну в ньому. Він сам приходить у наш день. Але й ми повинні йти в його час. Лише так між нами й ним буде глибше взаєморозуміння

З метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря , виховання любові та пошани до його  творчої спадщини, формування патріотизму, розвитку творчих здібностей здобувачів освіти в  ліцеї з 6 по 10 березня було проведено   Тиждень  «Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське, в душі ми збережемо» , девізом якого стали слова Ліни Костенко : « Ще не було епохи для поетів,  але були поети для епох!»

 У програмі Тижня  пороведено інформаційно-просвітницькі, мистецькі та виховні заходи,

  Учні 9 класу підготували тематичну газету  «Совість і Правда України – наш Кобзар», тематичні виставки «Життєвий шлях в автопортретах» та «Шевченко і світ».

    Учні 8-11 класів взяли участь у квесті «Тарас Шевченко- майстер слова та пензля» та написали есе  на тему : "На вівтар Шевченкового слова я серце своє покладу", учні  2-7 класів  -  диктанти  про Тараса Шевченка.

   Літературно-мистецький захід «Шевченко - голос душі українського народу»  прідготували учні 6 та 9 класів.

  У мовному калейдоскопі «Не згасне світло слова Кобзаря » та  вікторині – пошуку  «Відомий  і невідомий Шевченко» найактивнішими були учні  7 та 9 класів .

У бібліотеці протягом Тижня діяла виставка  літератури «Зі сторінок «Кобзаря» зійшла Правди зоря».

 

 

   

 

   Конкурс виразного читання Шевченкової поезії «Єднаймо душі словом Кобзаря» підготували учні 2-4 класів. Шевченківський урок "Вінок слави Кобзареві"  з учнями 4 класу провела учитель Мельник О.М.

У бібліотеці протягом Тижня діяла виставка  літератури «Зі сторінок «Кобзаря» зійшла Правди зоря».

 

  

 

Тиждень початкових класів

Про підсумки проведення Тижня початкових класів


На виконання наказу від 03 лютого 2023р. №___  «Про проведення Тижня початкових класів», річного плану роботи ліцею, з метою   виявлення творчого потенціалу педагогічних працівників, підвищення професійної майстерності та підготовки до реалізації основних положень Концепції Нової української школи, використання інноваційних технологій та проблемних ситуацій в освітньому процесі для творчого, креативного розвитку особистості з 06.02 по 10.02.2023р. було проведено Тиждень початкових класів. 

Під час проведення Тижня  учні 2-4 класів  поринали у багатогранний світ почуттів та емоцій, яскравих зустрічей та неперевершених пригод, цікавих уроків та творчих конкурсів, освітніх заходів та розваг. У плані було передбачено проведення показових уроків, позакласних заходів. Цікавими і незвичайними були перерви. Учні уявно мандрували Європою, складали математичні гірки з Lego, працювали над розмальовками. Конкурси, ігри, змагання розвивали творчість , вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними

Учителі початкових класів провели «круглий стіл» на тему: «Інноваційна діяльність як засіб підвищення педагогічної майстерності вчителя початкових класів в умовах Нової української школи» де обговорили актуальні питання навчання здобувачів освіти, ознайомилися з цікавими формами організації освітнього процесу в умовах змін та з  формами роботи на уроках .

 

У рамках  Тижня відбулися такі заходи: виставка дитячих малюнків «Україна в квітах», конкурс «Майстер з навички читання», флеш-моб «Одягни вишиванку», Х-фактор «Початкова школа має таланти», виставка робіт «Творимо дива своїми руками», конкурс на кращий зошит з математики «Мій зошит посміхається»,  гра-змагання «Народ скаже, як зав’яже», де учні продемонстрували знання українських народних приказок та примовок.

У конкурсі рухливих ігор на перерві «Грайлики» учні прдемонстрували свої спортивні вміння. 

Учні 2-4 класів створили колажі «Я з домашнім улюбленцем», підготували усний журнал «Чи знаєш ти, що….»  про цікаві факти з життя  диких звірів та домашніх тварин ( учителі Мельник О. М., Грига О. І.)  

Учитель початкових класів Яворська А.В. провела показовий урок з української мови «Прикметник. Що я знаю/умію?». Протягом уроку учні створювали свою книгу знань  про прикметник, на сторінках  якої виконували цікаві мовні вправи.

Завершився Тиждень  створенням колажу «Мальовнича моя Україна», а також віртуальною подорожжю «Неповторні куточки моєї країни». 

Заходи сприяли згуртуванню учнівського колективу,  розвитку емоційно-почуттєвої сфери , естетичному вихованню.

Найактивнішими учнями були Гоменюк Я., Матвійчук А., Мельник С., Оганнісян Л., Пашківська К., Письменна Ю., Форостян І., Цеплий М., Цінська С., Чех У., Ямкова М. (2 клас),  Бабак Т., Берулава Є., Біньовська Д., Бойко К., Мусієнко С., Смальчук О. (3 клас), Бігун Н., Гончар Б, Кондратюк Л., Письменна С., Савчук А., Янчук Н. (4 клас)

Аналіз проведеної роботи свідчить, що тиждень пройшов на належному науково методичному рівні, продемонстрував готовність педагогів впроваджувати нові технології для покращення нового змісту освіти .Усі заходи у рамках Тижня  було проведено цікаво та змістовно. Учителі творчо підійшли до організації та проведення запланованих заходів, методично правильно провели їх.  Усі учні початкових класів брали активну участь у проведенні Тижня.Учителі мали змогу побачити та оцінити нові педагогічні ідеї в їхній практичній реалізації, почути відгуки про проведені показові уроки та проаналізувати їх.

Виходячи з вищесказаного, 


НАКАЗУЮ: 


1. Вважати план проведення тижня виконаним, а мету та завдання досягнутими.

2. Голові методичної спільноти учителів початкових класів Яворській А.В. :

2.1. Систематизувати матеріали проведення Тижня початкових класів.

                                      (до  13.02.2023 року)                                    

2.2. Інформацію про проведення Тижня викласти на веб-сторінці ліцею                                  (до 13.02.2023 року) 

3. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника з НВР Дубіцьку З.Г.

Цікаво, весело і пізнавально пройшов День талантів 07.02. Кожна дитина по-своєму неповторна. Скільки дітей – стільки здібностей. Всі учні з задоволенням продемонстрували свої таланти, організували виставку творчих робіт "Творимо дива своїми руками".

А також діти проявили художнє уявлення, творчу фантазію, високий естетичний смак, малюючи малюнки на тему "Україна в квітах"

 

  

У День українрської мови (06.02) учитель Яворська А.В. провела відкритий урок по темі " Прикметник. Що я знаю/умію?". Протягом уроку діти створювали книгу знань про прикметник, на сторінках якої виконували цікаві мовні вправи.

 

Колажі "Я з домашнім улюбленцем"

 

 

В 2 класі 6 лютого проведено відкритий урок української мови  на тему ,,Читання, слухання тексту І. Андрусяка ,,Третій сніг". Репліки в діалозі. Лексичне значення слова ". Учні із задоволенням виконували різні завдання, працювали в групах, в парі. Вчились аргументувати свій вибір при виконанні  вправи ,,Займи позицію".

 

 

 

 

 

Акція "Врятуй пташину" 

  

 

Тиждень хімії

 З метою сприяння всебічному розвитку пізнавальної активності учнів, їх творчих здібностей, інтересу до хімії, розвитку логічного мислення, кмітливості, виховання цілеспрямованості, упевненості в собі,формування життєвої і соціальної компетентностей, навичок безпечного поводження з речовинами у побуті та на виробництві, розкриття ролі хімії в розвитку суспільного господарства та забезпечення добробуту людини з 30.01 по 03.02.2023р. було проведено Тиждень хімії. 

 

Активну участь у проведенні Тижня хімії взяли учні 7-11 класів. Протягом тижня всі уроки хімії розпочнились з пʼятихвилинок «На хімічній хвилі», під час яких учням демонструвались найцікавіші відеоролики з різних галузей даної науки.

30.01 учні 8 класу Молочкова В., Войтенко І. презентували газету «Важливість сполук Кальцію». 

01.02. відбувся конкурс на кращий виріб із пластикової пляшки. Найцікавіші вироби  представили учні 7 класу Сухомудь А., Петрук Аліна, Бондаренко С., Цеплий А.

Учні 8-11 класів виконували творче завдання  «Повітря, вода, їжа у літературних формах» переможцями стали  Когутівська К. (10 клас), Рекута А. (11 клас), Войтенко І. (8 клас)

02.02. з учнями 7 класу було проведено  гру «Веселий КВК». В інтелектуальному двобої зійшлися дві команди: «Атом»і «Молекули». Перемогла команда «Атом».

03.02. проведено учнівську конференцію «Велике прання» (9-11 класи). Найактивнішими були учні 9 класу.

Акцію «Збережемо здоровʼя» підготували Шевчук В., Нечипорук О. (9 клас), Молочкова В.,  Рабчевська А., Хлищиборщ С. (8 клас) . Вони виготовили та розповсюдили серед учнів ліцею пам’ятки  «Хімічні елементи та вітаміни у продуктах харчування».

 

 

Тиждень трудового навчання

З 12 по 16 грудня у ліцеї було проведено Тиждень трудового навчання під Девізом "Ми працю любимо, що в творчість перейшла"

У програмі тижня відбулися такі заходи:

- Тематична Газета "Ми працю любимо, що в творчість перейшла";

- Виставка виробів учнів ліцею "Дивосвіт творчості";

- Майстер - клас "Лялька - мотанка - берегиня роду". Майстриня Лариса Кліпацька вчила учениць 7-8 класів виготовляти ляльку мотанку, розповідала про види ляльок, їх призначення.

 

 

Тиждень історії та правознавства

 З 05 по 09 грудня у ліцеї було проведено Тиждень історії та права під девізом "Сьогодні ви знавці історії, а завтра ви її творці"

 У програмі  Тижня відбулися такі заходи:

- Виставка малюнків  «Історичний портрет захисника України» та «Я маю право» (1- 9 класи)

 

- Фотоколаж «Мій край,  моє Поділля» ( 1-7 класи);

 

- Тематична газета ««Закон обов’язковий для всіх»

 

- Презентація книжкової виставки до Всесвітнього Дня прав людини

- Година спілкування у 6 класі «Права дитини-права людини»

 

- Година спілкування у 5-А класі « Подорож у країну прав»»

- Година спілкування у 5-Б класі «Світ моїх прав» 

 

- Година спілкування у 7 класі "Знай свої права"

 

- Зустріч з  інспектором КЗ ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Яною Дунаєвською  та інспектором КЗ ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області Яною Дунаєвською та інспектором СЮП СП Вінницького РУП Ігорем Іоновим з теми "Правопорушення за участі неповнолітніх та юридична відповідальність (7-11 класи)

 

 

План проведення тижня української писемності та мови

07.11 -  Інформаційно - просвітницька п'ятихвилинка "Від Нестора Літописця до сучасності"

9 клас (кл.кер. Ліщун Т.В.)

 

 - Випуск стінгазети  та виставка книг "Рідна мова - життя духовного основа"

( пед-орг Мірошниченко Т.В., бібліотекар Романова О.О.)

 

08.11 - Вікторина "Чи знаєш ти українську мову" (8-9 класи, учитель Форостян В.О.)

  

09.11 - Всеукраїнський диктант національної єдності писали вчителі та учні 8-11 класів ( учитель української мови та літератури Форостян В.О.)

 

- Флешмоб "Розмовляй українською" провели лідери учнівського самоврядування "Нове покоління"

        

   - Учні 2 класу разом з класним керівнико Григою О.І. подорожували країною Словограй

   

- Проєкт "Мова - кордон держави" реалізували учні 3 класу з класним керівником Яворською А.В.

                                                                      

                                                                                                            ПЛАН

проведення Декади світової культури

з 17.01  по 28.01.2022р.

 

№ п/п

Зміст заходів

Термін виконання

Відповідальні

1.

Відкриття тижня. Тематична лінійка

 «Жан Батист  Поклен (Мольєр) – видатний комедіограф» (8 клас)

17.01.2022

Козяр Я.І.

 

 

2.

Покласні інтелектуальні ігри із зарубіжної літератури (5-11 класи)

17.01-21.01.2022

Герасимчук Ж.О.

Козяр Я.І.

 

3.

Випуск тематичної газети «Письменники-ювіляри 2022»

18.01.2022

Герасимчук Ж.О.

 

4.

Виставка малюнків «Мій улюблений літературний герой» (учні 1-11 класів)

19.01.2022

Герасимчук Ж.О.

 

5.

Танцювальний флешмоб (учні 1-11 класів)

21.01.2022

Герасимчук Ж.О.

Виноградов Е.М.

6.

Тематичні дні з мистецтва

24.01-28.01.2022

Герасимчук Ж.О.

 

7.

Літературно-мистецький захід «Бал літературних героїв» (учні 5-10 класів)

26.01.2022

Герасимчук Ж.О.

Виноградов Е.М.

 

ПЛАН

проведення Тижня трудового навчання

з 13.12 по 17.12.2021р.

 

№ п/п

Зміст заходів

Термін виконання

Відповідальні

1

Тематична лінійка «Рекламуємо урок трудового навчання»

Тематична газета «Ми працю любимо, що в творчість перейшла»

13.12.2021

Мірошниченко Т.В.

 

Луцький В.О.

 

2

Виставка «Умілі руки»

14.12.2021

Мірошниченко Т.В.

Луцький В.О.

3

Майстерна Діда Мороза. Майстер-клас з виготовлення новорічної мішури

15.12.2021

Мірошниченко Т.В.

 

4

Профорієнтація. Зустріч  з працівником Іллінецької філії Вінницького обласного центру зайнятості

16.12.2021

Луцький В.О.

 

5

Розв’язування кросвордів та відгадування загадок

Підсумки Тижня. Оголошення переможців

17.12.2021

Мірошниченко Т.В.

Луцький В.О.

 

14 грудня

Виставка учнівських робіт 

 

 

Тиждень англійської мови

                                                                                                     ПЛАН

проведення Тижня англійської мови

з 15.11 по 19.11.2021р.

 

№ п/п

Зміст заходів

Термін виконання

Відповідальні

1.

Відкриття Тижня

Випуск тематичної газети «English Time» (9 клас)

Проект «Правила для школи. Знаки, що дозволяють і забороняють» (3 клас)

 

15.11.2021

 

Ліщун Т.В.

 

Герасимчук Ж.О.

 

2.

День англійських прислівʼїв.

Конкурс «Знавець прислівʼїв» (8-11 класи)

Гра країна кольорів (2 клас)

 

16.11.2021

Ліщун Т.В.

Герасимчук Ж.О.

 

3.

День нових слів в англійській мові

Квест «Нові  слова в англійській мові» (7 клас)

Шоу-вікторина «Майстер-шеф» (5 клас)

17.11.2021

Ліщун Т.В.

 

 

Герасимчук Ж.О.

 

4.

Виставка проектів «We love English » (2,4 класи)

Конкурс «Веселі кухарі» (6 клас)

18.11.2021

Ліщун Т.В.

 

Герасимчук Ж.О

5.

Квест «Відкриваємо англомовний світ» (10 клас)

19.11.2021

Герасимчук Ж.О

 

Випуск тематичної газети «English Time» (9 клас)

 

 

 

Шоу - вікторина "Майстер - шеф" (5клас)

  

 

 

 

 

 

Проєкт "Правила для школи. Знаки, що дозволяють і забороняють." (3 клас)

 

 

 

 

Виставка проектів «We love English » (2,класи)

  

День англійських прислівʼїв.

 

 

Конкурс "Знавці прислів'їв" (8-11кл.)

   

 

Гра "Країна кольорів" (2 клас)

 

Тиждень української мови та літератури

08 - 12 листопада

8 листопада учні 6 класу  (кл. кер. Герасимчук Л.М,)випустили тематичну стінгазету та взяли участь в інтелектуальній  вікторині "Знавці української мови та літератури"

  

9 листопада учні 9-11 класів писали диктант національної єдності

 

Цього ж дня було оформлено виставку малюнків "Це моя Земля - це моя  Вкраїна"

10 листопада учні 10 класу взяли участь у вікторині "Знавці української мови"

10 листопада впродож дня відбувався конкурс скоромовок - спотиканок "Хто зможе повторити" з учнями 1-11 класів

 

 

                                    Тиждeнь біології

ДЕНЬ 1 "Первоцвіти просять захисту!
Щороку на початку весни в Україні знищується (в результаті незаконного збору та продажу) мільйони ранньоквітучих рослин – первоцвітів. Серед них – підсніжник звичайний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий, білоцвіт весняий, сон великий, проліска дволиста та ін. Більшість цих видів занесені до Червоної книги України. Масова торгівля первоцвітами призводить до їх зникнення в природі.
ПУБЛІКУЄМО НАМАЛЬОВАНІ ЛИСТІВКИ НА ЗАХИСТ РАННЬОКВІТУЧИХ РОСЛИН під хештегом #Тиждень_біології
ДЕНЬ 2. «Дива весняного лісу»
В день весняного рівнодення, 20 березня, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань, святкується Міжнародний день лісу.
ПУБЛІКУЄМО ФОТО РОСЛИН, ТВАРИН, ГРИБІВ, МАЛЬОВНИЧИХ МІСЦЬ, що вразили/ здивували Вас найбільше, під хештегом #Тиждень_біології
 
ДЕНЬ 3. «Пташок викликаємо до рідного краю»
З 21 березня, по старому звичаю, починається місяць птахів. Діти присвячують його маленьким друзям: розвішують на деревах тисячі пташиних будиночків – шпаківень, дуплянок, проводять свята зустрічі з птахами. І це не дивина, адже пташки – наші найменші друзі і невід'ємна часточка природи. Вони прикрашають діброви і сади, тішать нас своїм чарівним співом. Їх весела дзвінка пісня, яскраве забарвлення оживляють природу і звеселяють наші серця, додають нам бадьорості і радості.
ПУБЛІКУЄМО ОПОВІДАННЯ, ВІРШІ, КАЗКИ ПРО ПЕРЕЛІТНИХ ПТАХІВ під хештегом #Тиждень_біології