Іллінецький ліцей №3 - Мeтодичний тиждeнь

Мeтодичний тиждeнь

2023-2024 н.р.

 

   На виконання річного плану роботи закладу освіти, наказу від 17 листопада 2023р. №65 «Про проведення методичного тижня», з метою подальшого вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи,  фахового рівня вчителів, їх готовності до інноваційної діяльності з 20 по 24 листопада 2023 року проведено методичний тиждень. За цей час було проведено показові уроки, виховні заходи, різні форми методичної роботи, які були об’єднані темою «Розвиток творчості вчителя – основа розвитку компетентності здобувача освіти».
   Проведенню Тижня передувала певна робота. На засіданні методичної ради було розроблено план, визначено відповідальних за проведення заходів, складено графік  показових уроків у рамках означеної теми. Заступник директора з навчально-виховної роботи Дубіцька З.Г. провела консультації з організації запланованих заходів,  надала методичні рекомендації для успішного проведення уроків.
   Усі уроки та заходи проведені на високому методичному рівні. Вчителі показали вміння використовувати нестандартні підходи до проведення уроків та виховних заходів, досконале володіння інформаційно – комунікативними технологіями  та поєднання їх з інтерактивними та проєктними методами навчання, практичне використання Інтернету та Google – cервісів. 
Розпочався методичний тиждень з проведення заняття з елементами тренінгу«ПТСР: на що потрібно звернути увагу», який провела Сімонова Т.В практичний психолог. Заступник директора з виховної роботи Форостян В.О. 21 листопада провела педагогічні читання «Василь Сухомлинськийу діалозі із сучасністю» (до 105 річниці від дня народження)
    Під час методичного тижня соціальний педагог  Романова О.О. провела заняття з елементами тренінгу «Що таке стрес і як з ним боротись» (учні 10-11 класів). З метою національно-патріотичного виховання учнів, увічнення пам’яті жертв Голодомору 1932-33рр., учні 6-А  класу (класний керівник  Рекута Т.В.) провели 24 листопада годину скорботи «Свічка пам’яті». З метою вшанування пам’яті героїв Небесної сотні та воїнів, що загинули під час бойових дій, виховання любові до Батьківщини, патріотичної свідомості, бажання стати гідним громадянином України учні 9 класу (класний керівник Мірошниченко Т.В.) провели урок мужності «Ми гідність пронесемо крізь віки» присвячену Дню Гідності і Свободи.
Усі три складові тижня: теоретичний та психолого-педагогічний курс, практикум, на якому відпрацьовувалися окремі аспекти уроків, були проведені на відповідному методичному рівні. Показові уроки провели вчителі:
Форостян В.О. - нестандартний урок – гастромандрівка з української мови
«Правопис слів іншомовного походження» (10клас)
Поїзд В.С.-урок української мови «Дієприкметниковий зворот. Розділові знаки в реченнях із дієприкметниковим зворотом» (7 клас)
Ліщун Т.В. - урок англійської мови «Британська їжа» (10 клас)
Бондар Н.В. - урок ЯДС (природнича галузь) «Водойми рідного краю. Бережливе та ощадне використання природних ресурсів» (2  клас)
Дубіцька З.Г. - урок хімії  «Класифікація хімічних реакцій за кількістю і складом реагентів та продуктів реакцій: реакції сполучення, розкладу, заміщення, обміну» (9 клас)
Шевчук В.М - урок географії «Визначення висоти точок на місцевості. Абсолютна і відносна висота»
Козяр Я.І. - урок зарубіжної літератури «Розвиток мовлення (усно). Протистояння  митця Бальтазара та філістера  Цахеса (за повістю-казкою Е.Т.А. Гофмана «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер»)(10 клас)
Грига О.І. - урок ЯДС (СЗО/ГІО) «У хлібині праця багатьох. Як зернятко перетворюється на хліб» (3 клас)
Шевчук В.М. - урок географії «Визначення висоти точок на місцевості. Абсолютна і відносна висота»
Рекута С.О. - урок математики «Обчислення довжини відрізка» (5 клас)
Смальчук К.О. - урок біології «Риби. Особливості будови та життєдіяльності» (7 клас)
Яворська А.В. - урок фізичної культури «Загальнорозвивальні вправи на формування постави, для мязів верхніх та нижніх кінцівок. Рухливі ігри та естафети. Правила безпечної поведінки під час виконання фізичних вправ, естафет, ігор» (4 клас)
Мельник О.М. - інтегроване заняття «Хто створює одяг» (4 клас)
Рекута Т.В. - урок історії «Джерела інформації  та їх види. Первинні та вторинні історичні джерела» (5 клас)
Кравець С.В.- ГПД «День доброти»
Мірошниченко Т.В.- урок трудового навчання «Вибір та обґрунтування об’єкта проєктування «Патріотичний сувенір з фетру. Створення голуба миру з використанням технологій виготовлення аплікацій»
Пасєка С.О. - урок української мови «Виразне читання, слухання тексту. Питальні, розповідні, спонукальні речення. Окличні та неокличні речення.  Форма слова» (2 клас)
Вишнюк Л.І.- урок фізики «Око як оптична система. Зір і бачення. Окуляри. Вади зору та їх корекція» (9 клас)

10 клас
Англійська мова

Ліщун Тамара Володимирівна

"Британська їжа" 

 

6 клас

Трудове навчання

Мірошниченко Тетяна Вікторівна

"Виготовлення з фетру патріотичного сувеніру"

9 клас

Фізика

Вишнюк Людмила Іванівна

"Око як оптична система. Зір і бачення. Окуляри. Вади зору та їх корекція" 

 2 клас

Української мова

.Пасєка Світлана Олексіївна

" Питальні, розповідні, спонукальні речення. Окличні та неокличні речення.Форма слова"

1-2 класи

ГПД

Кравець Світлана Володимирівна

"День доброти" 

 

1 клас

ЯДС

Мельник Оксана Михайлівна

 "Хто створює модний одяг" 

2 клас

ЯДС (природнича галузь)  

Бондар Надія Василівна

 "Водойми рідного краю. Бережливе та ощадне використання природних ресурсів"

10 клас

Українська мова

Форостян Валентина Олександрівна

Нестандартний урок-гастромандрівка

"Правопис слів іншомовного походження"

"

9 клас

Хімія

Дубіцька Зінаїда Григорівна

"Класифікація хімічних реакцій за кількістю і складом реагентів та продуктів реакцій:реакції сполучення, розкладу, зміщення, обміну"

7 клас

Біологія

Смальчук Катерина Олександрівна

"Риби. Особливості будови та життєдіяльності"

7 клас

Українська мова

Поїзд Валентина Савівна

"Дієприкметниковий зворот. Розділові знаки в реченнях із дієприкметниковим зворотом"

 

4 клас

Фізична культура

Яворська Алла Василівна

"Загальнорозвивальні вправи на формування постави, для м’язів верхніх та нижніх кінцівок Рухливі ігри та естафети. Приавила безпечної поведінки під час виконання фізичних вправ, естафеи, ігор"

 10 клас

Зарубіжна література

Ярослава КОЗЯР

"Розвиток мовлення (усно).Протистояння митця Бальтазара та філістера Цахеса (за повістю-казкою Е.Т.А. Гофмана "Крихітка Цахес")

  

3 клас

ЯДС (СЗО/ГІО)

Грига Ольга Іванівна

"У хлібині праця багатьох. Як зернятко перетворюється на хліб"

6-А клас

Географія

Шевчук Віра Михайлівна

"Визначення висоти точок на місцевості. Абсолютна і відносна висота"

 

2022-2023 н.р.

Методичний тиждень

На виконання річного плану плану роботи закладу освіти, наказу від 18 листопада 2022 року №15  "Про проведення методичного тижня", з метою подальшого вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, підвищення рівня методичної роботи, фахового рівня вчителів, їх готовність до іноваційної діяльності з 21 по 25 листопада 2022 року проведено Методичний тиждень за темою "Майстерність учителя - прояв творчої активності ососбистості педагога".

Проведенню Тижня передувала певна робота. На засіданні методичної ради було розроблено план, визначено відподальних за проведення заходів, складено графік  показових уроків у рамках означеної теми. Заступник директора з навчально-виховної роботи Дубіцька З.Г. провела консультації з організації запланованих заходів,  надала методичні рекомендації для успішного проведення уроків.

Усі уроки та заходи проведені на високому методичному рівні. Вчителі показали вміння використовувати нестандартні підходи до проведення уроків та виховних заходів, досконале володіння інформаційно – комунікативними технологіями  та поєднання їх з інтерактивними та проектними методами навчання, практичне використання Інтернету та Google – cервісів.  

Розпочався методичний тиждень з проведення «круглого столу» "Реалізація технологій змішаного навчання", який провела Дубіцька З.Г.,  заступник директора з НВР. Заступник директора з виховної роботи Форостян В.О. 22 листопада провела педагогічні читання «Григорій Сковорода – філософ, просвітитель, поет, наша національна гордість». 

    Під час методичного тижня соціальний педагог  Романова О.О. провела розвивально-консультативну зустріч превентивного характеру учнів 8-11 класів з лікарем-наркологом  Марценюк С.М. «Скажемо палінню-Ні. Практичний психолог Сімонова Т.В.  - заняття з елементами тренінгу «Безпечний простір. Маски булінгу» з учителями ліцею.

З метою національно-патріотичного виховання учнів, увічнення памʼяті жертв Голодомору 1932-33рр., учні 11 класу (класний керівник  Герсимчук Ж.О. )провели 25 листопада годину скорботи «Запали свічку пам’яті». Педагог-організатор Мірошниченко Т.В. - урок мужності «Хто вмирає в боротьбі – у серцях живе повік» присвячений Дню Гідності і Свободи.

Показові уроки провели вчителі: 

Форостян В.О. - урок української мови «Другорядні члени речення»» (8 клас)

Ліщун Т.В. - урок англійської мови «Мій дім. Хатні обов’язки» (5-А клас)

Луцький В.О. - урок алгебри «Урок-іменини Краса в імені твоїм» (8 клас)

Нечипорук В.В. - урок фізики «Побудова зображень у лінзах. Деякі оптичні пристрої» (9 клас)

Бондар Н.В. - урок ЯДС (природнича галузь) «Порівняння диких і свійських тварин. Доглад за улюбленими тваринами» (1  клас)

Герасимчук Ж.О. - урок зарубіжної літератури «Позакласне читання Г.Х. Андерсен «Непохитний олов’яний солдатик» (5-А клас)

Дубіцька З.Г. - урок хімії  «Хімічні формули речовин. Прості й складні речовини» (7 клас)

Козяр Я.І. - урок зарубіжної літератури «Розвиток мовлення (усно). Зображення образу Мазепи у різних творах мистецтва: літературі, живописі, кіно, музиці»(9 клас)

Грига О.І. - урок ЯДС (ПРО) «Спостереження за тваринами рідного краю. Тварини дикі та свійські. Як тварини позначають межі своєї території » (2 клас)

Виноградов Е.М. - урок географії «Населення Африки» (7 клас)

Рекута С.О. - урок алгебри (7 клас)

Смальчук К.О. - урок біології «Харчові розлади та їх запобігання» (8клас)

Яворська А.В. - урок ЯДС (ПРО) «Чарівні перетворення з яйцем. Чим цікаве яйце» (2 клас)

Мельник О.М. - урок української мови «Антоніми. Народна байка»(4 клас)

Рекута Т.В.  - урок історії «Джерела інформації  та їх види. Первинні та вторинні історичні джерела» (5-Б клас)

Учителі підібрали різноманітні форми та методи роботи за допомогою яких здобувачі освіти формували вміння розв’язувати задачі, орфографічну та пунктуаційну грамотність, уявлення про речовини та їх властивості,  розвивали кругозір та мовлення, логічне, екологічне мислення, що сприяли формуванню життєвих компетентностей. Учні на уроках були задіяні в активну практичну та розумову діяльність.

У ході проведення методичного тижня цікавою, творчою була  «Методична скринька» (виставка-огляд напрацювань досвідчених педагогів, що атестуються –  Рекута Т.В., Романова О.О., Луцький В.О., Нечипорук В.В., Мельник О.М., Бондар Н.В.)

 

Відкриті уроки

Урок зарубіжної літератури у 9 класі

Козяр Ярослава Іванівна

 

Урок хімії в 7 класі з теми "Хімічні формули речовин.

Прості та складні речовини."

Дубіцька Зінаїда Григорівна

 

 

1клас. ЯДС (природнича галузь).

Бондар Надія Василівна

Тема уроку "Порівняння свійських і диких тварин. Догляд за улюбленими тваринами". На уроці

розпізнавали свійських і диких тварин. Створювали фотоколаж улюблених домашніх тварин. Складали розповідь про домашніх улюбленців.

 

 

 

5б клас Зарубіжної література

Герасимчук Жанна Олександрівна

Позакласне читання. Г.К.Андерсен "Непохитний олов'яний солдатик"

 

На уроці використані такі елементи інтерактивного навчання, як "Віднови послідовність", " Кола Вена", "Торбинка знань", "Складання анімаційного ролика", "Проблемне питання ". Учні працювали індивідуально і в групах.

 

                                                                  Урок англійської мови в 5А

                                                                  Ліщун Тамара Володимирівна

Тема "My housework". На уроці учні розповідали про свої домашні обов'язки, використовуючи прислівники " always, often, sometimes, never, usually". Учитель використовувала активні та інтерактивні методи для розвитку самостійності учнів ( робота в парах, формування запитань тощо). Стимулювала учнів до виконання творчих завдань і створила ситуації успіху на уроці .

 

  

АЛГЕБРА 8 КЛАС.

Луцький Василь Олексійович

ТЕМА: УЗАГАЛЬНЕННЯ МАТЕРІАЛУ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ З ТЕМИ:

  ДІЇ НАД РАЦІОНАЛЬНИМИ ВИРАЗАМИ

Фізика 

7 клас

Нечипорук Віта Василівна

Рівномірний рух матеріальної точки по колу.

 

Період та частота обертального руху

 

 

 

9 клас

Фізика

Нечипорук Віта Василівна

Побудова зображень у лінзах.

 

Деякі оптичні пристрої

  

У 3 класі Яворська А.В.

провела інтегрований урок з ЯДС (ПРО)

на тему "Чим цікаве яйце?".

Під час уроку учні складали лего-діаграму "Яке я полюбляю яйце?", об'єднавшись у групи, проводили досліди, під час яких поглиблювали знання про властивості курячого яйця, вчилися здобувати інформацію з друкованих джерел, обмінювалися думками.

 

 8 клас

Форостян Валентина Олександрівна

Відкритий урок української мови на тему "Речення поширені й непоширені. Другорядні члени речення."