Іллінецький ліцей №3 - Робота з батьками

Робота з батьками

Положення про батьківську раду

Зарахування дітей до 1 класу

Шановні батьки майбутніх першокласників!

Під час осінніх канікул не варто забувати про безпеку дитини. Зібрали 5 основних правил, щоб неприємності не зіпсували відпочинок.

Осінні канікули розпочинаються в українських школах вже незабаром. На один тиждень діти забудуть про ранні підйоми у школу, домашні завдання та підручники. Нарешті можна гуляти, грати та проводити час з друзями! Однак, небезпека може очікувати дитину будь-де: повітряна тривога, вимкнення світла чи підозрілі особи — розповідаємо, як уникнути цих проблем.

Правило 1. Жодних розмов з незнайомцями

Те, що говорити чи кудись йти з незнайомцями не можна, сучасні діти загалом знають добре. Однак, війна внесла свої корективи: незнайомець може підійти до дитини у сховищі чи запропонувати перечекати тривогу у безпечному місці».

Як діяти? Поясніть дитині, що у сховищах та безпечних місцях краще за все звертатися до людей у формі: військових чи поліціянтів, робітників станцій метро тощо. У крайньому разі (сів телефон або немає звʼязку) можна підійти до мам з дітьми.

Друге: якщо вашій дитині менш як 9 років, краще ходити у сховище разом, адже вона може заблукати чи розгубитися. Якщо дитині більш ніж 10 років, варто провести детальну бесіду щодо безпеки, завантажити на телефон офлайн-застосунок з мапою укриттів та написати на аркуші паперу від руки ПІБ, телефон батьків та найближчих родичів, потім покласти його у сумку дитини.

Правило 2. Що робити, якщо вимкнули світло?

Навіть без обстрілів у мережі зараз частіше виникає екстрене навантаження, через що можна залишитися без світла на декілька годин. Дитина на канікулах проводить більше часу вдома і такий момент може застигнути її зненацька, коли вона буде сама.

Як діяти? Памʼятаємо золоте правило: сірники та відкритий вогонь — не іграшка для дітей! Тому залишати дитині свічки — не найкращий варіант. Краще за все придбати світильники на батарейках чи акумуляторах, а також павербанки чи зарядну станцію. Проведіть дитині докладний інструктаж, як цим користуватися та максимально полегшить його взаємодію з цими речами, підготувавши все заздалегідь.

Робіть контрольні дзвінки кожні пів години, а якщо відчуваєте страх дитини, краще або відпроситися з роботи, або ж — звернутися до близьких родичів.

Правило 3. Підозрілі предмети на вулиці

І у мирний час брати невідомі сумки чи коробки у руки було небезпечно. У воєнний стан це взагалі може коштувати життя. У «нічийних» покупках можуть сховати бомбу, вибуховий пристрій або навіть міну.

Як діяти? Детально розкажіть дитині, чому не варто брати до рук невідомі пакунки (навіть якщо хтось пропонує їх взяти) та чому у таких випадках потрібно терміново телефонувати у поліцію та батькам.

Також можна показати тематичні відеоуроки для дітей від песика Патрона, а щоб закріпити знання в ігровій формі, пропонуємо взяти участь у нашому конкурсі «Мінна безпека», де ми розповідаємо про мінну безпеку та базові правила першої допомоги.

Правило 4. Правила дорожнього руху

Безпека на дорогах — одна з головних тем на уроках ОБЖ у школах. Проте, з дитиною варто говорити про це і вдома, особливо, якщо ви живете у великому місті.

Як діяти? Мало розповісти дитині базові правила ПДР — краще покажіть на власному прикладі під час прогулянки та коментуйте кожну дію. Закріпіть на одязі своїх дітей світловідбивальні елементи — це зробить їх помітними для водіїв у темряві або в умовах обмеженої видимості.

Правила 5. Виховуйте власним прикладом

Головне правило безпеки навколо дитини: безпечний дорослий. Тому дотримуйтесь ПДР завжди, а також — дійте згідно з інструкціями при відключенні світла чи повітряній тривозі.

Безпечний інтернет

Навчання вдома: практичні поради для батьків від психологині Світлани Ройз

Організація роботи з батьками

Зустріч із офіцeром поліції Сeмeновим Олeксандром

Eкскурсія учнів 3 класу (класний кeрівник Грига О.І.) до м.Вінниці

Майстeр - клас за участю батьків у 4 класі "Новорічний чобіток" (класний кeрівник Яворська А.В.)

Зустріч з батьками  Миронюк Ю.Ю. - інспeктора з ювінальної прeвeнції Іллінeцького ВП Гайсинського ВП ГУМП у Вінницькій області

Батькам майбутніх першокласників!